Petek temizliği nedir? Nasıl yapılır?

Mersin Petek Temizleme peteklerin iç yüzeylerinde veya en dip kısımlarında kullanımına bağlı olarak oluşan kirli sular ve çamur haline gelerek makine ve özel kimyasallar yardımı ile temizleyip arındırılmasına petek temizleme  denir.

Petek Temizliği 2014 yılına kadar teknolojik olmayan daha basit işlemlerden halinde yapılmaktaydı.

2015 yılından sonra teknolojinin gelişmesi ile petek temizleme makineleri daha etkili hale gelmiştir.

Petek Temizleme Fiyatları

kalorifer peteklerinin temizlenmesi ve performansının dahada artmasına ve daha sağlıklı çalışmasına sağlar.

Peteklerinizin diplerinde suyun kullanımına bağlı olarak oluşan olan kirli su temizlenerek çalışma performansını arttırmaktadır.

Son teknoloji makineler ile yapılan petek temizliği sonrası peteklerinizin ısınmasındaki farkı sizde farkedecektiniz.

Mersin Kombi Servisi olarak 2016 yılında Yaptığımız araştırma  sonucunda müşterilerimizin geri dönüşümlerinden elde ettiğimiz sonuçlara göre %35 ile %40 arasında ısı performansında artış olduğunu gözlemledik.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Şebekelerden gelen suyun belirli bir sıcaklığa ulaştığında belirli bir miktarda kireçlenme sebebiyle peteklerin arlarında ve gözlerinde oluşan kireçlenme ve çamurlanmalardan kaynaklı peteklerin alt kısımlarında ısınma sorunları yaşanmaktadır.

Bu Çamurlanma ve kireçlenmelerden dolayı uzun süre petek temizliği yapılmayınca peteklerinizin  alt kısımlarına dokunduğunuzda alt kısımların ısınmadığını görebilirsiniz.

Alt kısımlarının tamamen soğuk olduğu üst taraflarının biraz daha sıcak olduğu gözlenmektedir.

Evinizde kullandığınız çamaşır ve bulaşık makinalarının parçalarının çeşitli kimyasal ürünler kullanmanız halinde kireçlenmesi ile yapılan ısıtma sistemleri ve zamanla iğrenç kazıcıları olmasına neden olmaktadır.

Petek Temizleme

bu kalıntılar daha fazla kayıplara neden olmadan temizlenmesi durumundaysa ince bir tortu tabakası ve kireç tabakası oluşturarak farklı maddelerinde çökmesiyle birlikte yoğunlaşmasıyla çamur katmanı haline dönüşmektedir.

Isıtma sistemlerimizin uzaktan petek temizliği işlemleri Ayrıca kireç kalıntılarının da yol açtığı verimlilik kayıplarının ve su kayıplarının önüne geçmektedir.

Sizlere bu tür sıkıntılara girmeden önce petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Sizde güvenilir bir petek temizleme firması arıyorsanız ısıtma ve soğutma sistemleri firması olarak en uygun fiyatlarla en kaliteli petek temizleme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

diğer hizmetlerimiz

2 el kombi klimaservis
2 el kombi klimaservis
2 el kombi klimaservis