Soğuk Hava Deposu Tamiri

Mersin Doğan TeKNiK Endüstriyel Soğutma Sistemleri;

Mersin Doğan TeKNiK Endüstriyel Soğutma Sistemleri 13 yıllık tecrübesiyle (soğuk oda, soğuk hava deposu, tesisler, donmuş muhafaza odası, şok odaları, hijyen odaları, fermantasyon odaları, laboratuvar odaları bakım, onarım, ve tamir servisi.

Mersin Doğan TeKNiK Endüstriyel Soğutma Sistemleri, firmamız kurulduğu günden bu güne güvene dayalı hizmet anlayışı, hizmet kalitesini amaç edinmiş, uzun süreli müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Mersin Doğan TeKNiK Endüstriyel Soğutma Sistemleri en küçükten en büyük ölçekli işletmelere, tüketiciden üreticiye, çalışandan yöneticiye, toplumun her kurum ve kuruluşuna ve bu anlamda tüm sektöründeki en uygun fiyatlarıyla, kalite ve güven hissini vererek samimi yaklaşımıyla hizmeti kendine ilke edinmiştir.

Mersin Doğan TeKNiK Soğuk Hava Depoları, günümüzdeki önemi gittikçe artmaktadır, soğuk hava depolarına ihtiyaç duyan ürünlerin ömrünü uzatmak ve doğallığını bozmadan muhafaza edebilmek için önemli bir yere sahiptir.

unlu mamülleri, su ürünleri, tarımsal ürünler, medikal tıbbı ve ürünler gibi erken bozulma riski fazla olan malzemeler; ilk aşamalarından, son aşamalarına kadar üretiminden başlayıp, tüketime kadar Soğuk hava Deposu standartlarında korunmaları gerekir.

Mersin Doğan TeKNiK Soğutma sistemleri olarak Soğuk Hava Depolarında muhafaza edilmesi gereken ürünlerin düşük sıcaklarda, donmuş veya düşük sıcaklarda korunmasını sağlayan bir alandır.

Doğan Teknik Soğutma sistemleri olarak en uygun fiyatlarla ve üstün hizmet garantisiyle sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel personellerimizle bakım onarım ve tamir hizmetlerinde süreci sizlerle birlikte organize ederek iletişim halinde sürdürmekteyiz.

Mersin Doğan TeKNiK Soğuk Hava Deposu Nedir?

Soğuk depo’larında birçok farklı ürün saklanabilmektedir.

Örnek: (Meyve ve sebzeler, süt ürünleri, et ürünleri, ve balık gibi farklı gıda ürünleri depolanabilir.)

Bu ürünlerin bulundukları ortamların sıcaklık ve nem dengesinden oldukça etkilenen ürünlerdir.

Sıcaklık değişimleri mikro organizmaların üremesini tetiklerken, ürünlerin nem kaybetmesine kalitesinin düşmesine ve ağırlık kaybına sebep olamaktadır.

Bu yüzden Mersin Doğan TeKNiK soğuk hava deposu içerisinde hem sıcaklık hem de nem seviyesi takip edilir.

Bunu sağlamak içinde endüstriyel soğutma cihazları ve nemlendirme sistemleri kullanılmaktadır.

Endüstriyel soğuk oda sistemleri her zaman kontrol ve bakım isteyen sistemlerdir.

Aksi takdirde hiç olmadık zamanlarda hiç problemlere yol açabilir, bu durumlar büyük masraflarla yüksek maliyetli kayıplara sebep olur.

Eğer soğuk odalarınız yapılırken ince bir hesaplama ve işçilikle montaj yapılmışsa ve sizde düzenli aralıklarla periyodik bakımlarını yaptırıyorsanız sorunsuz bir şekilde kafanız rahat işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Soğuk oda motorları ve soğuk oda evap petekleride periyodik olarak bakım ve kontrol isteyen cihazlardır.

Küçük bir arızaya zamanında müdahale edilmezse büyük bir probleme dönüşebilir, hem çok hem bakımları daha masraflı olur hemde soğuk oda depolarınızda ürünleriniz varsa bozulmasına sebep olabilir.

Mersin Doğan Teknik Endüstriyel Soğutma soğuk odalarınızın periyodik bakım sürelerini kayıt aldında tutarak müşterilerimizle irtibat kurarak düzenli bakımlarını yaptırmalarına yardım olmaktayız.

Soğuk oda depoları uzaktan izleme sistemleri ile 7/24 soğuk odalarınızın kontrolü yapar ve arıza durumunda hızlı bir şekilde müdahale eder.

Soğuk Hava Depolarının Özellikleri Nelerdir?

Mersin Doğan TeKNiK Soğuk Hava Deposu içerisindeki hava koşullarının sürekli takip edildiği, dışarıyla hava alışverişi bulunmayacak şekilde izole edilmiş özel odalardır.

Kullanılan yalıtımlı parçaları sayesinde dışarıdaki iklim koşullarından etkilenmez.

İçerisindeki hava bütün yüzeylere ve deponun tamamına eşit bir şekilde ulaşması sağlanır.

Soğuk hava odası, saklanacak ürüne göre 15 derece ile -40 derece arasında soğutma sağlayabilir.

Bu sıcaklık değerlerine göre soğuk hava depoları sınıflandırılır;

  • Serin Depolama: 8-15 derece arası,
  • Soğuk Depolama: 2-8 derece arası,
  • Buzdolabı Depolama: -4 ile 2 derece arası,
  • Donuk Depolama: 0 ile -25 derece arası,
  • Şoklama: -25 ile -40 derece arası

Saklanacak ürünlere göre soğuk depo ısı değerleri ayarlanmaktadı, Depolardaki ürünlerin en iyi şartlarda saklanması sağlamaktadır.

Gıda ürünleri higroskopik ürünlerdir.

Bulundukları ortam ile nem alışverişinde bulunurlar.

Bu yüzden soğuk hava deposu içinde endüstriyel nemlendirme cihazı kullanılır.